ups infolinia numer

UPS Infolinia, Obsługa Klienta

UPS Infolinia

 

tel: 22 489 48 77
E-mail: [email protected]

 

UPS Adres

UPS Polska Sp. z.o.o.

01-222 Warszawa

ul. Prądzyńskiego 1/3

 

UPS Historia

Przedsiębiorstwo zostało założone 28 sierpnia 1907 roku przez Jamesa E. Caseya jako American Messenger Company w Seattle, w stanie Waszyngton, w Stanach Zjednoczonych.

W pierwszych latach działalności przedsiębiorstwo zajmowało się dostarczaniem przesyłek, listów i posiłków z restauracji. Na początku pracownicy najczęściej roznosili przesyłki pieszo lub na rowerze, dopiero w roku 1913 przedsiębiorstwo nabyło swój pierwszy pojazd silnikowy, był to Ford T. Przedsiębiorstwo na rynek europejski wkroczyło w 1976 roku, zakładając pierwszą europejską filię w Niemczech.

UPS posiada dwie centrale danych, jedna w Mahwah, a druga w Atlancie. Przedsiębiorstwo jest w posiadaniu 14 komputerów mainframe, których wydajność wynosi 52 666 MIPS, a całkowita ilość przechowywanych danych na systemach mainframe i unix wynosi blisko 3 petabajtów.

Jako przedsiębiorstwo amerykańskie, nie może ono dostarczać przesyłek do krajów objętych embargiem przez Stany Zjednoczone, między innymi Korei Północnej, Kuby, Birmy czy niegdyś Iraku czy też Iranu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/United_Parcel_Service

 

Facebook: https://pl-pl.facebook.com/ups/
Strona Internetowa: https://www.ups.com/pl/pl/help-center/contact.page

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top